Startuoja Konstitucijos egzaminas: mokiniai, studentai, pasaulio lietuviai ir kiekvienas mylintis Lietuvą kviečiami jungtis prie visuotinės žinių patikrinimo akcijos

 

Šiandien, spalio 25 dieną, nuo 9 iki 13 val. visi kviečiami laikyti jau penkioliktąjį Konstitucijos egzaminą.

 

Jau tradicija tapęs žinių patikrinimas – tai paskutinė proga šiemet pasitikrinti savo teisines žinias.

 

„Mūsų tauta per amžius stiprino valstybės pamatus Lietuvos Statutais ir Konstitucijomis. Šiandien, Konstitucijos gimtadienio proga kviečiu visus atnaujinti ir pasitikrinti savo žinias Konstitucijos egzamine. Stiprinkime savo valstybę, išmanykime jos įstatymus“, – kviečia projekto globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kaip teigia teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, šis jubiliejinis egzaminas yra kur kas draugiškesnis vartotojui. Taip pat šiemet  egzaminas vyksta tik nuotoliniu būdu. Visi norintieji jį gali laikyti svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt.

 

„Šis Konstitucijos egzaminas ir augantis jo populiarumas rodo, kad esame aktyvi ir pilietiška visuomenė. Esame neabejingi mūsų šalies raidai, gyvenimui Lietuvoje, todėl džiugu, kad šiandien visi kartu galime švęsti Konstituciją bei prasmingai paminėti jos sukaktį“, – sako teisingumo ministrė.

 

Šį egzaminą sudaro uždari testo ir vienas atviras klausimai. Užduočių atlikimui bus skirtos 45 minutės.

 

Nugalėtojų laukia specialus Prezidento įsteigtas prizas. Taip jie bus apdovanoti ir Teisingumo ministerijos prizais. Geriausiai pasirodžiusiems egzamino dalyviams atiteks planšetiniai kompiuteriai, skaityklės, belaidės ausinės ir išmanieji laikrodžiai.

 

Laimėtojai bus paskelbti po egzamino praėjus 2 dienoms.

 

Apdovanojimų sulauks: geriausiai Konstituciją išmanantis moksleivis (pagal klases); geriausiai Konstituciją išmanantis studijuojantis teisę ar teisinį išsilavinimą turintis asmuo; geriausiai Konstituciją išmanantis asmuo; aktyviausia mokykla; vyriausias dalyvis; geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis.

 

Dalyvaukime, būkime aktyvūs, pilietiški ir bendruomeniški.

Visos naujienos